ODKAZY A MATERIÁLY 

 
 

MOŽNOSTI SVÉPOMOCI                 DALŠÍ ODKAZY


CD PSYCHOTERAPEUTICKÉ RELAXAČNÍ TECHNIKY pro samostatný nácvik doma.

Více informací nalezete zde. 


BOJÍTE SE LÉTAT? Audio nahrávka HLAVNĚ V KLIDU V LETADLE vám pomůže strachy a fobie překonat. Na vyžádání zasíláme online za poplatek 100,- Kč. 


Pokud v podzimních a zimních měsících trpíte nedostatkem slunečního svitu, únavou, afektivními poruchami atd., doporučujeme využít TERAPII JASNÝM SVĚTLEM


SEBEPOŠKOZOVÁNÍ, EMOČNÍ ZMATEK NEBO ŽÁDNÉ EMOCE? Skvělý projekt paní učitelky Šibůrkové VZKAZY NA TĚLE nabízí první pomoc u těchto a dalších stavů. Najdete i na Facebooku a Instagramu. Je skvělé, že nemusíte být psychologové ani psychoterapeuti, abyste vymysleli něco užitečného a praktického, co skutečně pomáhá!


Víte, co jsou fytofarmaka? Jsou to volně prodejné léky na čistě přírodní bázi, ale s klinicky ověřenou účinností (schváleno Státním ústavem pro kontrolu léčiv). U nás je nabízí firma SCHWABE, na úzkost především preparát Lavekan a na stres Vitango.

O dalších přírodních léčivech píše např. psychiatrička MUDr. Krtičková na Instagramu Psychiatrie v zahradě


Pokud vás zajímá další seberozvoj a hledáte způsoby, jak čelit stresu, úzkosti atd., zkuste se podívat na ZÁKLADNÍ PRINCIPY MINDFULNESS  (VŠÍMAVOST)


Jako první pomoc při psychických obtížích můžete  využít například APLIKACI NEPANIKAŘ.


Kolegové z Ústavu lékařské psychologie a psychosomatiky LF MU Brno vytvořili velmi dobré materiály pro veřejnost. Osobně doporučuji především leták "Protilátky nepříjemných pocitů".

V nakladatelství XYZ (Albatros média) vyšel satirický román Adama Suchého VŠECHNO SE V DOBRÉ OBRÁTÍ.


S kolegou Mirkem Světlákem jsme vytvořili Českou psychologickou alianci pro globální změny, jejímž prostřednictvím jsme připojili českou psychologii k celosvětovému projektu s více než 70 zeměmi světa. Součástí je také adresář dobrovolníků (psychologů a psychoterapeutů) poskytujících psychologickou péči Ukrajincům žijícím v ČR a těm, kteří do ČR přicházejí jako uprchlíci. 


Doporučení pro COVID situaci a karanténu naleznete zvlášť PRO VEŘEJNOST a PRO ZDRAVOTNÍKY.


Populárně odborná kniha MEDIÁLNÍ ZLO - MÝTY A REALITA.

Rozhovor o vlivu mobilních telefonů v TÝDEN.CZ.

Články a podcasty o dezinformacích, odpojení od sebe atd. v PSYCHOLOGIE.CZ.

Podcast O TRUCHLENÍ. Podcast O SAMOTĚ A OSAMĚLOSTI. Podcast O WORKOHOLISMU. 

Podcast Seznam.cz o duševním zdraví VÝDECH